Костянтинівський технікум Луганського національного аграрного університету розпочинає свою історію з 22 листопада 1943 року. У с. Красне Артемівського району на базі середньої сільськогосподарської школи був заснований Красносільський сільськогосподарський технікум.

      Першим його директором став Петро Суворов . Він очолював технікум до вересня 1952 р. Навчальні заняття проводилися в колишньому поміщицькому будинку. 17 викладачів навчали 108 учнів за спеціальністю агроном – рільник. Так почалося життя технікуму.

     Павло Куріло, другий директор технікуму, відіграв значну роль в історії технікуму. Наполегливість, досвідченість, відповідальність, уміння масштабно мислити допомогли йому успішно вирішувати питання розвитку технікуму.

     У 1957 році технікум за наказом Міністерства сільського господарства був переведений у місто Костянтинівка та перейменований у Костянтинівський сільськогосподарський технікум. Навчальний заклад почав готувати студентів за спеціальностями: агроном – рільник, бухгалтер, плодоовочівник. А з 1965 р. – техніків – гідротехніків.

     Валентин Несвіт, директор технікуму з 1970 по 1976 рік, багато зробив для формування педагогічного колективу, створення матеріальної бази та встановлення зв’язків з аграрними закладами України.

     У 1975 р. керівником технікуму був Микола Саржевськйй, а з 1977 р. технікум очолив Володимир Ковалівнич. За 19 років під його керівництвом зростала матеріальна база, змінювався науково-методичний потенціал. 

     Відтоді багато чого змінилося. З кожним роком зростала кількість студентів, розширювався педагогічний колектив, запроваджувалась підготовка! за новими спеціальностями. Зусилля усього колективу, були спрямовані на виконання головного завдання – підготовку молодшого спеціаліста: агронома, гідротехніка, а з 1991 р. – землевпорядника до активної, творчої, професійної діяльності. З 1996 по 2007 рр. керівником технікуму був Віктор Вервейко.

     Змінювались географія розташування, профілі, викладачі, кілька разів відбувалося перейменування закладу, але незмінною залишається пам’ять: суворі воєнні роки, важка післявоєнна відбудова, здобутки та труднощі у шістдесяті, сімдесяті, вісімдесяті і нелегкий період становлення незалежної України.

      У липні 2006 р. з ініціативи ректора Луганського національного аграрного університету Валентини Григорівни Ткаченко, підтриманої педагогічним колективом, наказом Міністерства аграрної політики України № 397 від 25.07.2006р.технікум шляхом приєднання реорганізовано у відокремлений підрозділ “Костянтинівський технікум Луганського національного аграрного університету”. З 2007 року став до виконання обов’язків директора Андрій Ільїн.

Починається нова сторінка в історії навчального закладу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.