Міністерство освіти і науки України розробило документи, які значно спрощують можливість отримання української освіти абітурієнтами, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей.

Відповідно до Наказу МОН України №697 від 21.06.2016 р. (зі змінами), розроблено «Порядок прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях». На основі запропонованого порядку, дітям з тимчасово окупованих територій відкривається новий, значно простіший шлях для отримання документів про освіту і вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти на території України.

З цією метою на базі ВСП «Донбаський аграрний фаховий коледж Луганського національного аграрного університету» при приймальній комісії працює освітній центр «Донбас-Україна». Активна робота з абітурієнтами буде проводитися з червня по серпень поточного року. Основне завдання освітнього центру – це супровід і допомога абітурієнтам, які проживають на тимчасово окупованій території, в отриманні документів державного зразка про загальну середню освіту та вступі до нашого коледжу.


Покрокова інструкція для отримання документа про базову чи повну загальну середню освіту і вступу до Донбаського аграрного коледжу через освітній центр «Донбас-Україна»:

Крок 1. Зверніться до освітнього центру, який функціонує при приймальній комісії коледжу:

  • для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової (9 класів) загальної середньої освіти – до 18-00 13 липня 2020 р.;
  • для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі повної (11 класів) загальної середньої освіти – до 18-00 01 серпня 2020 р..

Крок 2. З червня по серпень поточного року надайте до центру такі документи:

  • заяву (для повнолітніх) або заяву батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх) заявників;
  • документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до ст. 5 Закону України «Про громадянство України»), або свідоцтво про народження;
  • освітню декларацію (яку допоможе заповнити представник освітнього центру. В освітній декларації буде така інформація: ваші прізвище, ім’я та по батькові (за наявності); документ, що посвідчує особу та громадянство; місце проживання; повна назва навчального закладу, у якому навчався заявник, здобутий освітній рівень; освітній рівень, на який претендує заявник; кількість повних років навчання в навчальних закладах на тимчасово окупованій територій, а також інформація щодо опанованих, на його думку, предметів шкільної програми.

Крок 3. Зверніться до Слов’янського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст. для проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації (ДПА) з таких предметів:

  • українська мова;
  • історія України.

На сайті dostupnaosvita.com.ua розміщено безкоштовні відеоуроки, презентації, завдання з української мови, літератури, історії України. Навчайтеся дистанційно.

Крок 4. Після успішного проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації отримайте в освітньому центрі довідку уповноваженого закладу загальної середньої освіти (Слов’янський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст.) про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації. Одночасно з видачею довідки для Вас буде замовлено сводоцтво про загальну середню освіту.

Крок 5. Подайте особисто в письмовій формі до приймальної комісії Донбаського коледжу ЛНАУ такі документи:

  • паспорт (свідоцтво про народження);
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см;
  • довідку уповноваженого закладу загальної середньої освіти про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Крок 6. За розкладом (дивись на сайті) складіть у Донбаському аграрному коледжі вступні іспити.

Усі особи, які вступають через освітній центр «Донбас-Україна» беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення.


Графік роботи освітнього центру «Донбас-Україна»:
з 10.06.2020 по 23.10.2020
понеділок – п’ятниця – з 08.30 до 16.30
субота – з 08.30 до 14.00
неділя – вихідний

Контактна інформаія освітнього центру «Донбас-Україна»:
Адреса: 84122, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Свободи, 23
Відповідальна особа: Солод Любов Степанівна
(050) 204-21-29

Закріплений за освітнім центром «Донбас-Україна» заклад загальної середньої освіти:
Слов’янський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Слов’янської міської ради Донецької області
Адреса: 84116, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Ясна, 19
Відповідальна особа: Ляш Тетяна Григорівна
(099) 328-93-69


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.