8 Березня – свято весни та ніжності

8 березня у світі відзначається Міжнародний жіночий день – свято, яке прославляє настання весни і представниць прекрасної статі. Дівчата і жінки сьогодні отримують безліч компліментів, подарунків і квітів.

Нев’янучої вроди, чудес і насолоди,

                                   Жіночих чар, дзвінких прикрас

                                   Із березнем, з весною Вас!

Хай пролісок перший дарує вам ніжність,

                              А сонце весняне дарує тепло.

                              У березні вітер несе хай надію,

                              І щастя, і радість, і тільки добро.

                              Нехай тепло і щастя буде поряд,

                              Палке кохання в серці хай горить!

                              І задоволення приносить кожен погляд,

                              Нехай весна на крилах прилетить!

Цікаві факти про Міжнародний жіночий день

З чого все почалося?

У 1910 році в Копенгагені на Міжнародній конференції жінок Клара Цеткін запропонувала щорічно відзначати Міжнародний жіночий день

         Як і 1 Травня, свято 8 березня виросло з робітничого руху та має американське коріння.У 1908 році 15 тисяч жінок в Нью-Йорку вийшли на демонстрацію, вимагаючи скорочення робочого дня, збільшення заробітної плати та права голосу (в більшості штатів жінки здобули його у 1920 році, коли ухвалили 19-ту поправку до Конституції США). Наступного року Американська соціалістична партія запропонувала зробити останню неділю травня Днем трудящих жінок. У серпні 1910 року відома діячка німецької соціал-демократії Клара Цеткін на конференції в Копенгагені запропонувала заснувати Міжнародний день боротьби за жіноче рівноправ’я та емансипацію. Близько ста учасниць з 17 країн підтримали ідею одностайно. У 1911 році його вперше відзначили в Німеччині, Австро-Угорщині, Данії й Швейцарії.

                                            Чому 8 березня?

Демонстрація у турецькому Діярбакирі 8 березня 2016 року

Демонстрація в Нью-Йорку, з якої все почалося, відбулася 28 лютого. Клара Цеткін конкретної дати не називала. Перше святкування жіночого дня в Німеччині відбулося 19 березня в ознаменування Березневої революції 1848 року в Пруссії. Потім жіночий день у різних країнах відзначали 2, 9 та 12 березня, а також 2 і 12 травня. Дата 8 березня прийшла в міжнародний лівий рух з Росії. У 1917 році в цей день (23 лютого за старим стилем) почався страйк робітниць ткацьких фабрик у Петрограді з вимогами “Хліба й миру!”, який переріс у революцію. Тиждень по тому російський імператор зрікся престолу, а тимчасовий уряд надав жінкам право голосу.

У 1975 році Генасамблея ООН проголосила 8 березня днем святкування досягнень жінок у всіх сферах життя і протесту проти пережитків нерівноправ’я.

 Які кольори символізують Міжнародний жіночий день?

Кольором 8 березня часто називають фіолетовий, оскільки він символізує гідність і справедливість.

Фіолетовий, зелений та білий – це кольори Міжнародного жіночого дня. Їх запропонував як символ боротьби за рівноправ’я британський Жіночий соціально-політичний союз у 1908 році. Фіолетовий знаменує собою справедливість і гідність, зелений – надію, білий – чистоту.

Як святкують 8 березня в різних країнах?

У Китаї в цей день жінки працюють чотири години замість восьми, але рекомендація Держради КНР не є законом, тому деякі роботодавці її ігнорують.

В Італії жінкам на 8 березня дарують мімозу. Ця традиція зародилася в Римі після Другої світової війни.

У США березень вважають місяцем історії жінок. Щороку президент проголошує промову, в якій вшановує досягнення американських жінок.

Шановні викладачі, працівниці та студентки коледжу! Студентський юнацький колектив вітає Вас з Міжнародним жіночим днем! Нехай сьогодні ласкаве весняне сонечко, зігріє своїми ніжними променями. Прекрасні і запашні квіти зачарують своїм чарівним ароматом. Теплі посмішки і люблячі очі всіх близьких і рідних людей радують серце. А щастя, удача і любов нехай слідують поруч всю довгу, і світле життя.

Ось такі букети отримали викладачі від групи АБ-11:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь