День пам’яті жертв Голодомору

Четверта субота листопада – день вшанування жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують геноцидні практики. Мета незмінна – знищення української ідентичності та української нації.

Нас не знищити. Ми пам’ятаємо!

    Викладачі та студенти нашого коледжу долучилися до Всеукраїнської акції пам’яті “Запали свічку”: 25 листопада о 16:00 поставити свічку біля вікна, а також  до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

   Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, символом цьогорічної акції з вшанування жертв Голодомору стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам’яті, тепло і надія. 

    До Дня пам’яті жертв Голодомору Інститут нацпам’яті ініціював акцію “Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну”. Українців закликають зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. 

      27 листопада 2023 викладачами Кундас В.М. та Акуловою О.М. було проведено виховний захід щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору.

     У ньому взяли участь студенти групи АБ-21. Ведучі (Сатаріна Д., Іваненко І, Сошка З.) познайомили з історичними подіями та трагічними датами з  історії нашої країни, а студенти (Мірошниченко Д., Антошкіна Ю., Медведев М.) доповнили розповідь спогадами очевидців тих страшних подій.

    Викладачем української мови та літератури Акуловою О.М. та студентами

 (Мірошниченко Д., Тельпук Д., Сатаріною Д.) запропоновано підбірку художньої літератури, в якій  розповідається про часи голодомору. Це твори  Василя Барки «Жовтий князь», Уласа Самчука «Марія», Світлани Талан «Розколоте небо» та вірш Дмитра Білоуса « Ти кажеш не було Голодомору» .

      Наприкінці заходу  всі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь