14 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ

В середині останнього зимового місяця всі закохані вітають одне одного з Днем святого Валентина, який вважається захисником тих, хто кохає. Це свято давно популярне у світі, а в Україні його почали святкувати в 90-х роках минулого століття.  Нажаль в цьому році багато закоханих не зможуть зустрітися у цей день, тому що у наша країна знаходиться у воєнному стані і юнаки з дівчатами мешкають на території різних країн. Але ж для вас, наші любі студенти напевно немає кордонів в коханні, бо юність і кохання завжди йдуть поруч, незважаючи на труднощі, розлуки і відстані.

Вже не перше століття святкується День святого Валентина. Історія його дуже романтична. Хоча насправді існує одразу кілька легенд про святого Валентина. І всі вони вам відомі. Тож для вас ми пропонуємо цікаві факти щодо святкування Дня закоханих в різних країнах:

По-перше: а чи знаєте ви, які традиції святкування Дня закоханих у інших країнах?

– У  Великобританії у цей день ворожать. Дівчата пишуть на папірцях чоловічі імена, заліплюють їх в глину і кидають у воду. Кулька, що спливає першою, і приносить дівчині ім’я судженого

– Француженки у ніч перед 14 лютого пришивають листки лавра до подушки, тоді можна побачити уві сні нареченого

– У  Нідерландах дівчата писали на цибулинах тюльпанів чоловічі імена. Який тюльпан зацвіте першим – за того дівчина і вийде заміж.

У кожній країні традиції різні, але в усіх країнах у цей день дуже популярно влаштовувати весілля і вінчатися.

По-друге:  ми знаємо, що не у всіх країнах це свято відзначають 14 лютого:

– У Бразилії День закоханих відзначається 12 червня, а на наступний день шанують святого Антонія, який є покровителем шлюбів.

– В Уельсі 25 січня відзначають День святої Двінвен, валлійської покровительки всіх закоханих. В цей день чоловіки дарують жінкам зроблені вручну дерев’яні ложки.

– В Іспанії День всіх закоханих  відзначають 1 травня. В цей день незмінними символами вважаються травневе дерево і “королева”, обрана серед найкрасивіших дівчат.

По-третє:  існують країни, де цей день святкують дуже оригінально:

– У Гані 14 лютого відзначається Національний день шоколаду, який покликаний розповісти про внесок Гани в історію виробництва шоколаду, а також залучити туристів в країну.

– У Болгарії на 14 лютого припадає День виноробів, тому і закохані, і самотні в цей день пробують різні вина.

– У Фінляндії та Естонії 14 лютого – День друзів. Тому, в цей день прийнято святкувати дружбу, а не романтичне кохання.

Але ж це ще не все!

 –       Італійці у День Св. Валентина вважають своїм обов’язком дарувати коханим солодощі.

–        Поляки в цей день відвідують Познань. Там , за повір’ям, лежать мощі Св. Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що молитва перед нею допомагає в любовних справах.

–        Французькі пари дарують одне одному шоколадні цукерки, квіти, ювелірні прикраси, рідше – алкоголь. Вечір у День святого Валентина традиційно завершується романтичною вечерею.

–        У Словаччині  до Дня святого Валентина створили “банк кохання”. Розмістили його в музеї, присвяченому найдовшій у світі поемі про кохання – в Будинку Маріни у місті Банська Штявниця.

–        У Данії є традиція під назвою “Лист з підсніжником”. Зазвичай це романтичний вірш, написаний на вирізаному вручну папері, де ім’я відправника зашифроване крапками.

–        В країнах Східної Азії 14 лютого – це головне чоловіче свято. В цей день жінки дарують колегам та друзям чоловікам різноманітні фігурки з шоколаду. А для найрідніших – роблять їх самостійно. 

–        У Швеції День святого Валентина називається “alla hjärtans dag”, що означає “день усіх сердець”. Місцеві люблять солодке, а 14 лютого цього вдвічі більше: шведи обмінюються тістечками, цукерками та желейними сердечками.

–        В Америці на початку минулого століття 14 лютого посилали марципани своїм нареченим. Марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. А ось з 1800 року почали широко використовувати цукровий буряк, і ця традиція набула ще більшого розмаху. Потім стали виробляти до цього свята спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами.

–        В Австрії у цей день закохані вирушають до міста Крумбах, неподалік від Мюнхена. У цьому містечку розташована церква, побудована на честь святого Валентина. Згідно тутешньої традиції 14 лютого дарують подарунки виключно жінкам – у австрійців це щось на зразок жіночого дня.

–        Японці щорічно на честь святого Валентина влаштовують Карнавал кохання. Цілі натовпи закоханих, з раннього ранку і до ночі, бродять по центральних вулицях міста і голосно вигукують зізнання у коханні.

Але головною традицією на День святого Валентина, у будь-якій країні і на будь-якому континенті, залишається, звичайно ж, увага і любов до людей, які поруч з вами.

 Сьогодні  свято  любові, свято найкращого почуття, яке  окрилює, дає силу і натхнення, радість і захоплення. У День закоханих навіть повітря сповнене коханням. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом, і допомагають зустрітися половинкам, які загубилися серед юрби.

 Тож ще раз дозвольте привітати всіх зі святом, таким юним, але таким улюбленим в нашій країні! Кохання вам, добробуту, злагоди і головне миру всім нам!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *