Тренінг «Навички для успішної кар’єри»

25 квітня 75 студентів нашого закладу освіти взяли участь у тренінгу з розвитку soft skills та hard skills «Навички для успішної кар’єри», що був організований фахівцями Костянтинівського міського центру зайнятості. Ця термінологія не нова, вперше її застосували в армії США в середині 60-х років ХХ століття. Завдяки такому розмежуванню вмінь та знань командуючі намагалися підвищити рівень підготовки військовослужбовців. Досвід виявився гідним уваги, і поступово практика оцінювання скілів розповсюдилася на інші галузі. До нас в Україну практика оцінювання професійних навичок у сучасному сенсі прийшла не так давно. Однак саме вона стала надійним помічником рекрутерів в оцінюванні потенціалу кандидата.

Hard skills («жорсткі» навички) – це вміння та знання, необхідні для певної посади та конкретної роботи, те, що ми вивчаємо у виші, в коледжі або інструкції, які ми засвоюємо на попередньому місці роботи. Наприклад, вміння швидко друкувати, володіння іноземними мовами, знання мов програмування, математичні обчислення тощо. Щоб отримати необхідні знання, треба навчатися, а підтвердженням є сертифікат або диплом.

Soft skills («м’які» навички) – універсальні компетенції, що допомагають не стільки бути висококласним фахівцем, скільки будувати кар’єру та сформувати власну репутацію. Найчастіше до soft skills відносять наступні: комунікабельність, вміння працювати в команді, критичне мислення, лідерство, креативність, адаптивність, емоційний інтелект, вміння дотримуватися дедлайнів, відповідальність та дисциплінованість. Soft skills формуються впродовж життя, під впливом виховання і життєвого досвіду. Оцінити їх в конкретних показниках вкрай важко, однак розвинути – реально. Під час тренінгу студенти дізналися, яким чином це можна зробити. Здобувачам освіти були запропоновані вправи, спрямовані на розвиток креативного мислення, концентрації, уваги тощо. Усі охочі пройшли тест та дізналися, наскільки вони володіють лідерськими якостями.

Присутні зрозуміли, що для успішної побудови кар’єри має значення не лише те, які навички має людина, а здебільшого те, чи вміє вона їх правильно використовувати. Загалом, hard skills і soft skills добре працюють у парі, адже перші допомагають людині знайти роботу та якісно її виконувати, а другі – стати успішним спеціалістом у своїй справі.